Kategorija: Ženski vaterpolo

Srbija druga na turniru "Zrenjanin 2020"

Zrenjaninski.com/Zoran Bogaroski

Izrael - Srbija 15:12 (2:3, 2:2, 6:5, 5:2)

Bazen SC Jug. Sudije: Virijević i Nišavić. Isključenja: Izrael 10, Srbija 8. Peterci Izrael 2 (1), Srbija 4 (2).

IZRAEL: Perey, Sasover, Bogaščenko 3, Kerem 4, Futorain 4, Strugo 2, Bendavid, Mone, Geva. Savezni trener: Mavrotas.

SRBIJA: Lazić, Čegar 1, Pantović 2, Rudić, Josifović 2, Milićević, Gluščević, Mandić 2, Ilić 1, Vuković 3, Miladinović, Jakovljević 1, Petrović, Mišković. Savezni trener: Ivković.

Srpske vaterpolistkinje su osvojile drugo mesto na turniru Zrenjanin 2020. U finalnom susretu su poražene od Izraela 15:12. Treće mesto je osvojila Slovačka koja je pobedila Nemačku 13:11.

Finalni susret je bio vrlo zanimljiv, sa dosta preokreta. Srbija je bila bolja i sredinom treće četvrtine je imala prednost 8:6 i 9:7.U poslednja dva minuta Izraelke su postigle tri gola, naša selekcija jedan pa je pred poslednju četvrtinu rezultat bio 10:10.Srbija je još jednom povela 11:10, zatim 3,44 do kraja imala nerešen rezultat 12:12 da bi finiš potpuno pripao Izarelkama koje su sa tri gola ostvarile pobedu i prvo mesto na turniru.