09.06.2019 18:34 Starost: 69 days

Kategorija: Ženski vaterpolo

Prva titula vaterpolistkinja Palilule

Crvena zvezda - Palilula 9:11 (1:2, 3:4, 1:3, 4:2)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Sudije: Raković-Krstonošić i Balaževiž. Igrač više: Crvena zvezda 12 (3), Palilula 8 (2). Dve igračice više: Crvena zvezda 1 (0).

CRVENA ZVEZDA: Lazić, Pantović 2, Čegar, Mijušković 1, Đukić, Miljković, Milovanović, Novaković 1, Kaplarević 1, Ilić, Teodorović 1, Jakovljević, Zgonjanin, Mišković 3. Trener Ivković.
PALILULA: Petrović, Ignjić, Plećaš, A.Milićević 4, Trmčić, Rudić 1, Gluščević 2, D.Milićević, Markov, Mandić 2, Miladinović 1,Kolašinac, Dimitrijević,Nastić 1. Trener Janković

Pobedom u drugom susretu finala plej-ofa Palilula je osvojila šampionsku titulu. To je prvi trofej u istoriji ovog kluba. Zvezda je bila dostojan rival ali su nove šampionke tokom čitavog susreta bile bolje. Iz četvrtine u četvrtinu su povećavale prednost.

Nepunih šest minuta pre kraja vodile su 10:5. Tada je Zvezda zaigrala na sve ili ništa i za nešto više od tri minuta postigla četiri gola. Pogotkom Teodore Rudić 19 sekundi pre kraja Palilula je odbranila prednost i stigla do najvažnije pobede u istoriji kluba.
Medalje i pehar igračicama oba tima uručio je Đorđe Đorđević izvršni direktor Vaterpolo saveza Srbije.