Kategorija: Domaća takmičenja

Poraz Šapca, pobeda Radničkog

RL A1

Šabac – Jug 6:13 (2:4, 1:2, 1:5, 2:2)

Gradski bazen. Sudije: Abramović i Anđelić. Igrač više: Šabac 2 (1), Jug 10 (2).

ŠABAC: Pijetlović, Eraković, Marković 1, Repanović, Toholj, Velkić, Ličanin, Lukić 1, Janković 3, Vučinić 1, Bolović, Ilić, Vukadinović, Vasović. Trener: Mirović.

JUG: Popadić, Macan 2, Fatović 3, Lončar, Joković 1, Garsija 1, Lozina 2, Merkulov 2, Čulina, Raguž, Benić 2, Stahor, Jurišić, Perić. Trener: Kobeščak.

RL A2

Galeb – Radnički 7:15 (1:3, 1:5, 3:3, 2:4)

Bazen SC Makarska. Sudije: Banovac i Copić. Igrač više: Galeb 8 (3), Radnički 2 (1).

GALEB: Jarak, Kaleb 2, Jakić, Lalić, Pejić, Miličević, Lahlan 3, Marinović 2, Rašić, Šarić, Nimac, Miločević, Topić, Gojak. Trener: Čović.

RADNIČKI: Dobožanov, Mitrović 1, Stanojević 1, Ganić 2, Radovanlija 1, Tanasijević 3, Žulum 2, Čkovrić, Gusarov 1, Manić 2, Stanković 1, Đerković, Pljevančić 1. Trener: Stevanović.

Radnički nije pružio ni gram nade daleko slabijim igračima Galeba. Kragujevčani ozbiljni, željni igre dozvolili su domaćinu samo izjednačenje u početku (1:1). Do kraja četvrtine Pljevančić i Ganić su doneli prednost.

Posle tri minuta u u drugom delu već je bilo 6:1, pred veliki odmor 8:2 i Stevanovićem pulenima je samo preostalo da utakmicu privedu kraju.

Treći deo je doneo plus osam gostima, razlika je sa dva gola domaćina smanjena u poslednjih 40 sekundi.

Kao da je to naljutilo Stevanovićeve pulene. Pojačali su u poslednjih osam minuta i na kraju stigli do očekivano ubedljive pobede koja ih sa lepim izgledima ostavlja u borbi za sam vrh tabele.