21.10.2017 20:44 Starost: 6 yrs

Kategorija: Domaća takmičenja

RTL A1 i A2 drugo kolo

U drugom kolu A2 lige u derbiju Crvena zvezda je pobedila Vojvodinu 10:9. U zanimljivoj utakmici domaćin je skoro čitav susret bio u vojstvu osim u drugoj četvrtini. U poslednjem minutu Novosadjani su sa dva gola ublažili poraz.

Valjevo Gorenje je zabeležilo i drugu pobedu. U Zadru su dve četvrtine bile izjednačene da bi u drugom poluvremenu vaterpolisti iz Valjeva bili bolji i zasluženo slavili 11:8.

Pobedu, prvu u sezoni su zabeležile Nišlije. Nais je tokom čitavog susreta bio bolji od Solarisa i pobeda nije dolazila u pitanje, konačnoh 9:6.

U poslednjoj utakmici Kataro je remizirao sa Medveščakom 10:10.

U ovom kolu slobodan je bio Šabac.

Crvena zvezda – Vojvodina 10:9 (2:1, 3:3, 2:2, 3:3)

Bazen Milan Gale Muškatirović. Sudije: Raković i Golijanin. Gledalaca 200. Igrač više: Crvena zvezda 8 (2), Vojvodina 12 (4). Dva igrača više: Vojvodina 1 (1). Peterci: Vojvodina 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Dobožanov, Tankosić 2, Radović, Kovačević, Šuberić 1, Ilić, Njegovan 4, Toholj, Nikolov, Tanasković 1, Stojanović 1, Asanović 1, Todorovski, Ljubenović. Trener: Savić.

VOJVODINA: Filipović, Čabrilo, Šiman, Vasin, Mitrović 2, Prekogačić, Ćuk 3, Ćatović, Rogač, Šulc 2, Tintor, Marčeta 1, Ristić, Tubić 1. Trener: Cukić.

Zadar 1952 - Valjevo Gorenje 8:11 (2:2,3:3,2:4,1:2)

Bazen Višnjik. Sudije: Prančić i Rončević. Igrač više: Zadar 1952 11 (3), Valjevo Gorenje 11 (3).

ZADAR 1952: Brzica, Jakupović, Škaro, Knežević, Čačić, Jovančević 1, Vučković, Šunde, Magaš, Stanić, Zelić, Jurišić 2, Zdrilić, Vrbnjak 5.

VALJEVO GORENJE: Spasojević, Panajotović, Stanić, Marković 3, Radulović 2, Rackov 2, Matović 2, Gligorijević 1, Popović, Bosić 1, Đorđević, Filipović, Ilić, Mirković. Trener: Serafimović.

Solaris - Nais 6:9 (2:3, 0:2, 2:4, 2:0)

Bazen Crnica. Sudije: Periš i Kuzmanić. Igrač više: Solaris 14 (4), Nais 8 (6).

SOLARIS: Jukić, Malenica, Komadina 1, Štrkalj 3, Petković 1, Nimac, Koprčina, Rak, Seferović 1, Bulat, Pelicarić, Seferović, Kalauz, Šparada.

NAIS: Lazić, Stanković, Pavičić 1, Milić, Dimitrijević, Ma.Milošević, Petrović 2, Đurđević, Ml. Milošević, Mitrović 2, Bolović 4, Dr.Milošević, Stoiljković, Đorđević. Trener: Vasilevski.

RTL A1

U A1 u petak je Mladost pobedila Partizan na Banjici 9:5. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Jug - Jadran Split 13:5, Budva - Primorje 5:6, Jadran Carine - POŠK 10:4, Mornar - Primorac 10:8.