Kategorija: Evropski kupovi

LIGA ŠAMPIONA Polovičan učinak srpskih timova

Strahinja Rašović Foto: S.Sandić

Srpski klubovi su imali polovičan učinak u petom kolu Lige šampiona. Radnički je pobedio, Novi Beograd remizirao a Crvena zvezda izgubila.

Najuzbidljivije je bilo u derbiju Novi Beograd - Breša 11:11. Italijani su kod vođstva 6:3 u drugoj četvrtini ispustili priliku sa dva igrača više. U naredna dva minuta domaćin se trgao i sa tri gola anulirao prednost gostiju. Domaćini su preuzeli inicijativu, imali su u finišu dva gola prednosti ali su dozvolili upornom prvaku Italije da preko Vapenskog nekoliko sekundi pre kraja izjednače.

Rašović sa četiri i Mandić sa tri su bili najefikasniji u našem timu.

Radnički je u Kragujevcu bez kapitena Jankovića zabeležio prvu pobedu u takmičenju. Savladan je Dinamo iz Tbilisija 14:7. U igri u kojoj nije bilo dileme najefikasniji je bio Ćuk sa četiri gola. Kod protivnika se Vasić nije upisao.

Večeras je Crvena zvezda ugostila Jug i izgubila 19:13. odbrana domaćina nije funkcionisala a napad je bio oslabljen neigranjem Vukićevića i Tankosića. Za Zvezdu je šest golova postigao Basara, dva manje odlični Stefan Pješivac.