03.08.2022 21:49 Starost: 2 yrs

Kategorija: Ženski vaterpolo

SP JUNIORKI, treći poraz Srpkinja

Foto_S.Sandic

Srpske juniorke su poražene i u poslednjoj utakmici u grupi na Svetskom prvenstvu Beogradu. Potpuno zasluženo je pobedila Hrvatska 18:7 (5:1, 2:3, 5:1 ,6:2). Sutra će Srbija u razigravanju za plasman od 13. do 16. mesta igrati u 13.30 protiv Južne Afrike.

Nije bilo ni trunke sumnje po pitanju pobednika meča. Hrvatska je mnogo bolje počela i trener Srbije Ivana Ćorović je već posle pet minuta zatražila tajm aut. Srbija je bila u minusu 5:1. U drugih osam minuta domaćin prvenstva je odigrao najbolji deo. Serijom golova Lujićeve i Lukićeve razlika je smanjena na dva gola ali je do poluvremena Hrvatska golom najbolje igračice Butićeve povećala prednost.

Posle velikog odmora Hrvatska se razgrala, dominirala u obe četvrtine. U trećoj je ušla u seriju od pet golova koju je prekinula najbolja srpska igačica Lujićeva. Pred poslednju četvrtinu imala je Hrvatska ogromnu prednost 12:5. U završnih osam minuta posle gola Lukićeve, Jovana Todorovski je parabolom postigla sedmi gol za Srbiju. Ispostavilo se bio je to poslednji pogodak srpskog sastava a razigrane igračice Hrvatske su u narednih pet minuta šest puta pogodile mrežu Dulićeve za ubedljiv i zaslužen trijumf.

Golove za Srbiju su postigle Lujić 4, Lukić 3 i Todorvski 1 dok su za Hrvatsku pogađale: Butić 7, Glas i Rožić 3, Medić i Kangler 2 i Eterović 1.

„A“ grupa: Mađarska – Italija 12:8, Turska  – Kazahstan 3:14.

Plasman: Mađarska 6, Italija 4, Turska 2, Kazahstan 0

„B“ grupa: SAD – Grčka 14:15, Uzbekistan – Japan 19:11.

Plasman:  Grčka 6, SAD 4, Uzbekistan 2 Japan 0.

„C“ grupa:  Holandija – Australija 10:4, Kanada – Južna Afrika 15:7.

Plasman: Holandija 6, Australija 3, Kanada 3, Južna Afrika 0.

„D“ grupa: Novi Zeland – Španija 11:7, Srbija – Hrvatska 7:18.

Plasman: Španija 6, Novi Zeland 4, Hrvatska i Srbija 0.

Četvrtak: Kazahstan – Japan (12), Srbija - Južna Afrika (13.30), Italija – Uzbekistan (16), Turska – Grčka (17.30), Australija – Hrvatska (19), Kanada – Novi Zeland (20.30).