27.09.2023 23:50 Starost: 215 days

Kategorija: Evropski kupovi

LIGA ŠAMPIONA Snažan otpor Crvene zvezde Jadranu

FOTO VK JAdran Paunović

Posle odlične tri četvrtine, vođstva 11:9 u jednom momentu, Crvena zvezda je poražena od Jadrana u Splitu 16:13 (4:4,3:4,4:3,5:2).
Odlična igra centara Semana i Vukićevića koji su iznudili četiri peterca, maksimalna realizacija igrača više, mirnoća i strpljivost, omogućila je Beograđanima da pune tri četvrtine vode. Kod 11:9 Radović nije iskoristio peterac i to je uticalo na dalju igru našeg tima. Jadran je to iskoristio preko Fatovića i do kraja četvrtine izjednačio. U poslednjih osam minuta razigrali su se Marinić-Kragić i Harkov. Pala je koncentracija crveno-belih sa igračem više, poraz je posle svega bio neminovan.

U sledećem kolu, 7.oktobra Zvezda dočekuje Ferencvaroš koji je savladao Jadran 9:7.Bazen Poljud. Sudije: Severo (Italija), Budramis (Grčka). Igrač više: Jadran 12 (7), Crvena zvezda 12 (8). Peterci: Jadran 2 (2), Crvena zvezda 4 (3).
Jadran: Anić, Čagalj 1, Marinić-Kragić 4, Biljaka, Butić 1, Pejković, Bukić, Harkov 2, Radović 2, Vrlić 1, Fatović 3, Dužević 2, Marcelić. Trener: Marelja.
Crvena zvezda: Mišović, Bursać 2, Gajić 1, Marković 1, Subotić 2, Vasić 3, Gogov 2, Basara 1, Vukićević, Seman, Radović, Milojević 1, Ivanović. Trener: Filipović