24.03.2021 20:09 Starost: 3 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

EVRO KUP, Zvezda u polufinalu, Radnički nije uspeo

S.Sandic i I.Lazarević

Vaterpolisti Crvene zvezde su remijem da Dinamom na svom  bazenu 9:9 uspeli da se plasiraju u polufinale Evro kupa gde će 3. i 10. aprila igrati sa Solnokom. U prvom meču u Moskvi Crvena zvezda je pobedila 11:8.

Naš drugi predstavnik Radnički je učinio sve da anulira poraz na svom bazenu 12:14 od Solnoka. Na kraju je bilo 10:10.

Crvena zvezda je katastrofalno počela utakmicu. Posle 15 minuta igre Dinamo je vodio 5:0. U poslednjem minutu druge četvrtine Kasum i Subotić su bili strelci. Za samo 90 sekundi u trećem delu Beograđani su izjednačili na 5:5. Rusi se nisu predavali. Vodili su 6:5, 8:6, 9:7 ali je tim trenera Filipovića pronalazio snage da tu razliku anulira i na kraju meč završi nerešenim ishodom.

Radnički je u Solnoku već u prvoj četvrtini tri puta imao dva gola prednosti. Izuzetan otpor Kragujevčana na papiru jačem rivalu se nastavio i u drugih osam minuta kada su Madjari tri puta uspevali da stignu prednost našeg tima od jednog pogotka. U trećem delu je Solnok prvi put imao dva gola prednosti ali su Toholj i u poslednjem deluKrug to uspeli da stignu. U završnih osam minuta gol Konarika je sve rešio a Toholj je ishod 10:10 učinio časnim za Radnički 35 sekundi pre kraja.

Crvena zvezda – Dinamo 9:9 (0:4, 2:1, 4:2, 3:2)

Bazen „25.maj MGM“. Sudije: Štampalija (Hrvatska), Fodor (Mađarska). Igrač više: Crvena zvezda 10 (3), Dinamo 4 (3). Dva igrača više: Dinamo 1 (0). Peterci: Crvena zvezda 2 (2), Dinamo 1(0)
CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 3 Kasum 1, Marković, Subotić 2, Milojević, Trtović, Basara 1, Vukićević 1, Šulc, Smiljević, Radović 1, Aleksić. Trener: Filipović.
DINAMO: Maksimov, Jahia, Šein 2, Ušov, Bogajčuk 2, Balakirev 2, Rustamov 3, Kuzmenkov, Krasnov, Jekomazov, Vasiljev, Magomajev, Čuvlijev. Trener: Voronjin.

Solnok – Radnički 10:10 (3:4, 4:3, 2:1, 1:2)

Bazen Solnoka. Sudije: Petronili (Italija), Golikov (Rusija). Igrač više: Solnok 10 (5), Radnički 8 (5). Peterci: Solnok 1 (1) ,  Radnički 2 (1).
SOLNOK: Nađi, Anjal 2, Zehalmi 2, Šmolc, Nađi 2, Pijetlović 1, Janšik 1, Kovač, Konarik 2, Filipović, Drašović, Teleki, Banjai. Trener: Gocić.
RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 2, Stanojević 1, Janković, Toholj 3, Krug 1, Ukropina, Branković 1, Pljevančić 1, Miličić, Lukić 1, Radulović, Todorovski. Trener: Stevanović.