Kategorija: Evropski kupovi

LIGA ŠAMPIONA Ferencvaroš prejak za Crvenu zvezdu

Foto Slobodan Sandić

Crvena zvezda - Ferencvaroš 6:16 (3:3, 1:4, 1:6, 1:3)

Bazen „25.maj MGM“. Sudije. Kolombo (Italija), Teksido (Španija). Igrač više: Crvena zvezda 8-1, Ferencvaroš 12-8. Dva igrača više: Crvena zvezda 1-1. Peterci Crvena zvezda 1-1. Ferencvaroš 2-1.
Crvena zvezda: Mišović, Bursać 1, Gajić, Popović, Subotić 1, Vasić 1, Gogov 1, Basara, Vukićević, Seman, Milojević 1, Radović 1, Ivanović. Trener: Filipović.
Ferencvaroš: Sakonji, Mandić 2, Pol 1,Merkulov, Argiropulos 4, Di Soma 2, Fekete 1, Molnar 2, Nađi, Varga 2, Jančik 2, Damonte, Vogel. Trener: Nijaki.

Ništa Crvena zvezda nije mogla protiv Ferencvaroša. Odličnom igrom  mađarski prvak je slavio na Dorćolu 16:6.
Beograđani su bili ravnopravni desetak minuta. Posle gola Subotića iz peterca za vođstvo 4:3 gosti su preuzeli stvar u svoje ruke. Pojačali su odbranu, napad domaćina učinili bezopasnim a iz brzih i efektnih akcija su lako pronalatili put do Mišovićeve mreže. Seriju od devet golova Ferencvaroša prekinuo je Gogov posle posta od 14 minuta.
I da je igrao prvi bek Marković teško da bi u ovakvom odnosu snaga Zvezda bolje prošla. Ferencvaroš nije tim protiv koga je beogradski sastav mogao da računa na bodove. Večeras je razlika u klasi bila velika.