04.05.2022 20:39 Starost: 2 yrs

Kategorija: Domaća takmičenja

Polufinale (1-4), brejk Radničkog

Partizan – Radnički 10:11 (3:2, 3:1, 3:5, 1:3)

Bazen SC Banjica, Sudije: Milović i Anđelić, Igrač više: Partizan 11 (3) , Radnički 16 (9) . Dva igrača više: Partizan 1 (0)

PARTIZAN: Rističević, Jakšić 1, Barać 2, Vićković, Aleksić 2, Velkić, Boven 1, Nešić, Vico, Gak, Miloš 1, Kojić 2, Bulajić, Vavić 1, Trener: Korolija.
RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković, Ćuk 1, Krug 2, Ukropina 3, Pljevančić 1, Toholj, Miličić, Lukić 1, Vrlić 1, Todorovski, Radulović 2, Trener: Stevanović.

Boljom igrom u drugom poluvremenu, posebno sa igračem više Radnički je pobedio Partizan i stekao prednost uoči drugog susreta koji je na programu u subotu.

Partizan je prve dve četvrtine znalački odigrao u odbrani, napad je držao Aleksić u saradnji sa Baraćem, Rističević je imao zapažene intervencije pa je pred veliki odmor prednost za domaćina bila tri gola. Treći deo je pokazao probuđeni Radnički koji je znalački koristio igrača više što Partizanu nije polazilo za rukom. Sve vreme je šampion pritiskao, približio se na gol minusa. Kojić je pogodio za 10:8 šest minuta pre kraja i to je bio poslednji gol crno-belih. Posle goa Kruga, Ukropina je izjednačio 2,41 do kraja Ćuk nepun minut kasnije postavio konačan rezultat.

Novi Beograd – Šabac 12:6 (4:0, 2:1, 4:3, 2:2)

Bazen „25.maj MGM“. Sudije: Stanojević i Šukić. Isključenja: Novi Beograd 10, Šabac 12. Peterci: Novi Beograd 1 (1), Šabac 1 (1).

NOVI BEOGRAD: G.Pijetlović, S.Rašović 2, Mandić 3, Tomić 1, Vučinić 1, D.Pijetlović 1, Gogov, Jakšić 2, Perković, Martinović 1, Drašović 1, V.Rašović, Fernadez, Šušiašvili. Trener: Milanović.

ŠABAC: Filipović, Vogel, Vasović, Repanović, Kopcev, Žeželj, Mitrović, Stanić, Tubić, Šulc 2, Stojanović 1, Tonković, Vukadinović, Ćetković 3. Trener: Lišanin.

Očekivan trijumf Novog Beograda. Samo u prvoj četvrtini je favorit demonstrirao snagu, posle toga se sve to pretvorilo u dobar trening u kojem su najzapaženiji bili reprezentativci Mandić, Jakšić i Strahinja Rašović.