Kategorija: Reprezentacija

Poraz Srbije u Barseloni

Fuente y Fotos: Servicio especial de Suport Films

Španija - Srbija 12:9 (2:1,1:4, 5:2, 4:2)

Bazen Barseloneta. Sudije: Buč i Teksido (Španija). Isključenja: Španija 10, Srbija 10.

ŠPANIJA: Lopez, Munariz 2, Granados 1, De Toro 1, Kabanas, Larumbe 1, Baroso, Delgado 1, Perikas, Perone 1, Malarač 2, Bustos 3, Lorio, Sanahuja, Valera. Selektor: Martin.

SRBIJA: G. Pijetlović , Dedović 1, V.Rašović, Ranđelović 1, Ćuk 1, D.Pijetlović 1, Lazić, Aleksić , Jakšić, Filipović 2, Prlainović 3,, S.Mitrović, Živojinović, S.Rašović, Subotić. Selektor: Savić.

U pripremnoj utakmici u Barseloni Srbija je doživela poraz od Španije 12:9. Selektor Savić je na tribinama ostavio B.Mitrovića, Mandića, Drašovića i Vica.
U prve dve četvrtine Srbija je delovala bolje.Povela je golom Pijetlovića a u drugom delu je preko Filipovića izjednačila da bi golovima Dedovića, Filipovića i Prlainovića stekla prednost 5:3. Posle odmora Srbija je do sredine treće ćetvrtine imala kontrolu igre i rezultata. Ranđelović i Prlainović su bili strelci za najveću prednost 7:4. Međutim u završna četiri minuta tog dela  Španci su zaigrali odlično, postigli četiri pogotka i preokrenuli rezultat.
Poslednja četvrtina je donela dva izjednačenja našeg tima preko Ćuka i Prlainovića. Posle 9:9 Srbi više nisu pogadjali. Domaćin je postigao tri pogotka i zabeležio pobedu ubedljiviju od prikazanog u bazenu.