11.04.2010 13:22 Starost: 14 yrs

Kategorija: Evrointer Liga

EVROINTER LIGA: Poraz Egera

Partizanov rival u četvrtfinalu Evrolige, Еgеr,  doživeo je poraz od Honveda na svom bazenu 5:9 (1:2, 1:3, 3:1,0:3). Posle lošeg početka domaćina Honved je na poluvremenu imao lepu prednost 5:2. Samo u trećem delu je Eger igrao kako zna i posle minusa od četiri gola sa tri uzastopna pogotka uspeo da se vrati u igru. To je bilo sve, za samo dva minuta Honved je postigao tri gola i rešio pitanje pobednika. Strelci za Eger: Hegediš 2, Kovač, Varga i Biroš. Za Honved je Sivoš bio petostruki strelac, dva je postigao Salamon a po jedan Sekelji i Batori.
Ujpešt je završio takmičenje u Evrointer ligi bez osvojenog boda. Poslednji, 18. neuspeh doživljen je od Ferencvaroša 6:5 (1:0, 1:1, 2:2, 2:2). U samom finišu domaćin je imao tri gola viška da bi vaterpolisti Ujpešta u završnih 50 sekundi sa dva pogotka ublažili poraz. Strelci za Ferencvaroš: M.Tot 2, Š tajnmec, Matijaš, B.Tot i Balaton a za Ujpešt: Naganuma, Olaš, Rom, Hopal i Sabo.