30.06.2023 17:10 Starost: 321 days

Kategorija: Ženski vaterpolo

EP (U15) Srpkinje na kraju osme

Vaterpolistkinje Srbije su osvojile osmo mesto na EP u Zagrebu za igračice do 15 godina. U poslednjoj utakmici, u razigravanju za sedmo mesto naša reprezentacija je poražena od Nemačke 13:9 (2:4, 3:3, 4:2, 4:0).

Srbija je tako takmičenje završila sa pobedom protiv Rumunije, porazima u grupi protiv Mađarske, Italije, Hrvatske, u četvrtfinalu od Španije i u razigravanju od Holandije i Nemačke.

U poslednjoj utakmici Srbija je do sredine treće četvrtine imala prednost. Vodila je 9:6 i činilo se da su šanse za uspeh realne. Međutim, borbene Nemice su u poslednjih 100 sekundi tog dela sa tri gola uspele da izjednače a zatim u poslednjoj četvrtini sa novom serijom od četiri pogotka stigle do pobede.

Srbija: Lovčević, Kovačević , Žagar, Bulajić, Pejić 1, M.Ćuk 1, Branković, N.Ratković 3, Janković 2, E.Ćuk 1, Pavić, Jelenić, Jovanović. Trener: Daniela Ćuk