01.12.2021 22:23 Starost: 2 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

Liga šampiona, porazi srpskih klubova u četvrtom kolu

Svi naši klubovi su poraženi u četvrtom kolu Lige šampiona.

U "A" grupi Radnički je gostovao u Splitu. Nekoliko dana ranije u okviru Regionalne Premijer lige sa Jadranom je odigrano 14:14.I ovoga puta su tri četvrtine bile izjednačene da bi u poslednjoj domaćin bio efikasniji i pobedio 9:8. Odlično je branio Dobožanov a junak susreta je bio Marinić-Kragič sa pet golova.
Radnički posle četiri kola ima jedan bod.

Derbi grupe je odigran u Budimpešti. Ferencvaroš predvodjen golmanom Vogelom, sjajnim Ubovićem i efikasnim Vamošem je savladao Bovi Beograd 11:10.Od sredine druge četvrtine je mađarski prvak preuzeo kontrolu igre i rezultata i uz slab dan igrtača našeg tima stigao do prve pobede posle tri remija.
Novi Beograd ima 6 bodova.

Danas je u B grupi Crvena zvezda,na svom bazenu, poražena od nemačkog prvaka Hanovera 15:12. Susret je odlučen u prvoj četvrtini kada su gosti vodili 6:3. Šansa za preokretom se pojavila u završnici kada je naš tim u dva napada propustio prilike da izjednači na 13:13. Subotić i Basara su bili trostruki strelci.