08.10.2021 21:58 Starost: 3 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

KVALIFIKACIJE ZA LŠ, pobeda Zvezde u Zagrebu

Crvena zvezda – Monpelje 11:7 (2:1, 3:2, 3:1, 3:3)

Sudije: Bjanko (Italija), Golikov (Rusija). Igrač više: Crvena zvezda 5 (2), Monpelje 9 (1). Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Monpelje 1 (0).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 1, Đurđić 1, Marković, Subotić 3, Milojević 1, Pješivač, Basara 1, Rađen, Vukićević 3, Gardašević , Radović 1, Aleksić.

MONPELjE: Andrić, Pio, Lambert, Delaš 2, Vaser, Mustur 1, Ivanković, Alfonso 1, Kalinić 1, D.Živković 1, I. Živković, Spiler, Garsija.

U prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona grupe u Zagrebu Crvena zvezda je zasluženo pobedila Monpelje. Sutra igra sa grčkim timom Apolon Smirnisom koji je neoekivano pobedio Mladost 10:9.

Da se Zvezda nije opustila u poslednjim minutima pobeda je mogla da bude ubedljivija. kod vođstva našeg tima 5:4, odlični Mošović je odbranio peterac. To je bio znak da se raspucaju crveno-beli. Postigli su za redom šest golova i poveli 11:4. U poslednjim minutima su Francuzi iskoristili činjenicu da je rival već mislio na derbi drugog kola pa su sa tri pogotka ublažili poraz.