18.06.2019 22:27 Starost: 5 yrs

Kategorija: Reprezentacija

Pobeda Srbije protiv Australije

Australija – Srbija  8:12 (5:4, 0:3, 3:4, 0:1)

Bazen Tašmajdan. Sudije: Stavridis (Grčka) i Taksido (Španija). Igrač više: Australija 9 (5), Srbija 6 (4). Dva igrača više Australija 1 (0). Peterci Srbija 2 (1).

AUSTRALIJA: Denerlej, Kembel 2, Ford 1, Kajes, Pauer 2, Lahlan, Roač, Janger 1, Bruks, Put, Hojden 2, Edvards, Hrisantos. Selektor: Fatović.
SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 1, S. Rašović 1, Ranđelović, Ćuk 1, D.Pijetlović, Vico 1, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 3, S.Mitrović 2, B.Mitrović. Selektor: Savić

Zbog kiše i grmljavine utakmica je prekinuta posle prve četvrtine pri vodjstvu Australije 5:4. Punih sat vremena se čekalo da smire vremenske prilike jer je bila želja da se utakmica ne odlaže za sredu pre podne.

U prvoj četvrtini je Australija bila bolja. Počela je ozbiljnije i vrlo brzo povela 3:0.Posle nerealizovanog peterca kapitena Filipovića, Srbija je brzo postigla dva pogotka preko Filipovića i Ćuka. Australija je još dva puta imala prednost od dva gola, ali su prednost smanjivali Filipović iz drugog peterca i Mandić dve sekunde pre kraja prve posle koje je usledio prekid.

U drugoj četvrtini je Srbija zaigrala odbranu kako treba. U napadu su precizni bili Vico i Stefan Mitrović sa igračem više i Strahinja Rašović. Raspoloženi Mitrović  je iz kontre početkom trećeg dela doneo prednost od tri pogotka.

Srbija je tada nekoliko minuta potpuno pojačala i golovima Aleksića i dva puta Prlainovića stigla do ubedljive prednosti 11:6. Utisak je pokvaren u posledwih 80 sekundi kada je rival dva puta iskoristio igrača više. U poslednju četvrtinu Srbija je ušla sa tri pogotka viška.

Dugo se u poslednjem delu igralo bez gola. Ispred naše mreže bio je sigurni Gojko Pijetlović. Igrača više je 3,32 do rkaja iskoristio raspoloženi Prlainović