27.06.2023 17:05 Starost: 311 days

Kategorija: Ženski vaterpolo

EP (U15), Srpkinje preko Rumunki u četvrtfinalu EP

Dočekale su i svojih pet minuta Srpkinje na Evropskom prvenstvu u Zagrebu za igračice do 15 godina. Posle tri ubedljiva poraza u grupi Srbija je u osmini finala savladala Rumuniju najbolji tim „C“ grupe 15:6 (7:1, 3:2, 3:1, 2:2), U sredu će se u četvrtfinalu sastati sa kvalitetnijim sastavom Španije a posle toga ako bude sve bez iznenađenja razigravaće u plasmanu od petog do osmog mesta.

Rumunke su daleko slabiji rival ali učesnile Daniele Ćuk su želele da pokažu da mogu bolje od pokazanog u grupi. U prvoj četvrtini posle golova Nike Ratković i Peićeve raspucala se sa tri uzastopna gola Elena Ćuk.Posle ubedljive prve četvrtine Srpkinje su u narednom periodu igrale opuštenije pa je Rumunija pretrpela častan poraz.

Srbija: Lovčević, Kovačević Žagar, Bulajić, Pejić 3, M. Ćuk 1, Branković 1, N.Ratković 5, Jovanović, E.Ćuk 5, Pavić, Petrović, Jovanović.