17.06.2023 15:15 Starost: 315 days

Kategorija: Ženski vaterpolo

Srpkinje četvrte u Sentešu na Dunav kupu

Poslednjeg dana na Dunav kupu u Sentešu pre podne Srbija je odigrala nove dve utakmice. Na kraju sa tri pobede i tri poraza osvojeno je četvrto mesto

Prvo je poražena od Rumunije 12:11 (2:3, 5:4, 1:3, 4:1). Srbija je vodila 6:3 pa gubila 8:7. Četiri minuta pre kraja prednost naše reprezentacije je bila ubedljiva 11:8 ali su do kraja Rumunke četiri puta sa igračicom više pogađale srpsku mrežu i pobedile.

Za Srbiju su igrale: Travar, Švec 2, Šarac, Milićević 3, Radonjić, Ilić 1, Novaković, Mijušković, Trmčić, Vuković 3, Miladinović, Zelić, Marinković 2, Lukić, Teodorović.

Usledila je još jedna pobeda nad Sentešem 10:9 (3:3, 2:3, 1:1, 4:2). Mađarice su imale prednost u finišu treće četvrtine 7:5, u četvrtoj 8:6 i 9:7. Lukić, Radonjić i Švec su za dva minuta sa tri gola preokrenule rezultat.

Sastav: Travar, Švec 2, Šarac, Milićević 3, Radonjić 2, Ilić , Novaković, Mijušković 1, Trmčić 1, Vuković , Miladinović, Zelić, Marinković , Lukić 1, Teodorović.