11.11.2020 22:21 Starost: 3 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

KVALIFIKACIJE ZA LIGU ŠAMPIONA - Pobeda Radničkog

Radnički – Sintez 16:14 (1:3, 3:5, 7:2, 5:4)

Sudije: Aleksandresku (Rumunija) i Ahladotis (Grčka). Igrač više : Radnički 12 (3), Sintez 11 (4) . Dva igrača više: Radnički 1 (1). Peterci: Radnički 1 (1), Sintez 3 (2).

RADNIČKI: Dobožanov, Rašović 4, Stanojević 4, Janković, Toholj 3, Krug 1, Ukropina 2, Branković, Pljevančić, Miličić, Lukić 1, Radulović 1, Todorovski.

SINTEZ:Kostrov, Zinurov 1, Sučkov, Odincov, Pronin, Derevijankin 1, Bičkov 4, Andjukov 2, Latipov 4, Rizov – Alejničev 2, Lisunov, Šepeljev, Ćirkov.

U prvom kolu u grupi u Budimpešti za Ligu šampiona Radnički je posle odlične treće i četvrte četvrtine pobedio Sintez iz Rusije.

Rival je bio bolji u prvom poluvremenu vodio je 8:4. Nastavak je protekao u znaku našeg tima. Stanojević je povukao ekipu,sa dva gola je smanjio na 6:8. Bičkov je pogodio za 6:9 a onda je krenula serija Radničkog od četiri pogotka. Pred poslednji deo prednost našeg tima je bila minimalna.

U prvoj polovini poslednjeg dela Radnički je postigao još četiri gola, poveo 15:10 i rešio pitanje pobednika. Rusi su do kraja samo ublažili poraz