21.05.2022 20:29 Starost: 2 yrs

Kategorija: Domaća takmičenja

Novi Beograd šampion

Foto Ivica Veselinov

Novi Beograd je večeras postao prvi put u istoriji šampion države. Posle ubedljive povede u prvom susretu 17:9, večeras su posle izvođenja peteraca još jednom bili bolji od Radničkog 17:15 (1:2, 3:4, 4:3, 6:5- 3:1). U regularnom delu je bilo 14:14. Dramatična je bila završnica. Vučinić je četiri sekunde pre kraja doveo Novi Beograd u vođstvo 14:13. Udarac iz daljine je zatim Gojko Pijetlović skrenuo u korner mada je lopta išla preko gola. Do kraja je ostalo 1,6 sekundi . Radulović je izveo korner, bacio loptu pred gol a Branković je skrenuo u mrežu.

Kod peteraca Radnički je tri puta bio neuspešan, Novi Beograd samo jednom.

Radnički je većim delom bio bolji tim, imao prednost do kraja treće četvrtine, najviše sa dva gola U poslednjih osam minuta prava goleada, Novi Beograd je preokrenuo, imao stalno gol viška kojeg su domaćini uspeli više puta da anuliraju. Na kraju izuzetna završnica I peterci.

Zlatne medalje igračima Novog Beograda i srebrne vaterpolistima Radničkog je predao potpredsednik Stefan Mitrović dok je pehar Dušanu Mandiću kapitenu Novog Beograda predao predsednik Viktor Jelenić.

Bazen SPD Radnički. Sudije: Stanojević. Isključenja: Radnički 19, Novi Beograd 16.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević, Janković 3, Ćuk 2, Krug, Ukropina , Pljevančić 1, Toholj 1, Miličić 1, Lukić 3, Vrlić 1, Todorovski, Radulović 1. Trener: Stevanović.

NOVI BEOGRAD: G.Pijetlović, S.Rašović 2, Mandić 2, Martinović , Vučinić 1, D.Pijetlović , Gogov 1, Jakšić 2, Perković, Vlahopulos 2, Drašović 2, V.Rašović 1, Fernandez, Šušiašvili 1. Trener: Milanović.