30.08.2019 11:36 Starost: 5 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

Kvalifikacije Lige šampiona, druga pobeda Zvezde i Šapca

U drugom kolu kvalifikacione grupe Lige šampiona u Šapcu, Crvena zvezda je pobedila Oradeu 7:6 (0:1,2:4, 4:1, 1:0) i tako gotovo sigurno osigurala plasman u dalji tok takmičenja.

Oradea je vodila 6:2 početkom trećeg dela ali je Crvena zvezda tada zaigrala odlično u odbrani i uspela da napravi preokret.

Strelci su bili: Vukićević 2, Kasum, Tankosić, Janković, Ilić i Radjen.

Zvezda večeras igra sa grčkim Apolonom.

I Šapčani su bili sigurni u drugom kolu. Pobedili su grčkog predstavnika Apolon 10:9 (2:2, 2:1, 4:2, 2:4) i sa Crvenom zvezdom dele prvo mesto na tabeli.

Dve četvrtine su bile izjednačene da bi veću prednost domaćin turnira napravio u trećih osam minuta. U završnoj četvrtini Šabac je vodio 9:6 i 10:7 ali je dozvolio Grcima da sa dva gola u poslednjih 90 sekundi ublaži poraz.

Strelci su bili: Vasić 3, Rogač i Velkić 2, Radulović, Marković i Vasović 1.

U trećoj utakmici drugog kola Dinamo je pobedio Galatasaraj 11:6. Šabac večeras igra sa Galatasarajem.

Plasman: Crvena zvezda i Šabac 6, Dinamo i Oradea 2, Apolon i Galatasaraj bez bodova.