31.05.2024 15:18 Starost: 27 days

2008 TURNIR U ATINI, Srbija bolja od Grčke, Mađari slavili na peterce

Na turniru u Atini reprezentacija Srbije, generacija 2008, pobedila je domaćina Grčku 12:10 (3:3, 4:2, 3:3, 2:2). Ekipa koju vodi Nemanja Ličanin je dominirala tokom većeg dela utakmice. Kod rezultata 5:5, Srbija je serijom od četiri pogotka stekla sigurnu prednost.

Pad je došao krajem treće i početkom poslednje četvrtine. Grci su se približili na 10:9. Vasiljević je odgovorio a posle još jednog pogotka domaćina Zelić je 2,38 do kraja postavio konačan rezultat. Sa po tri pogotka su se istakli u napadu Vasić i Vasičjević.

Srbija: Gošić, Urošević 2, Pavlović, Rahpejma, Mićić 1, Anđelić, Jakovljević – Jugović, Nešković, Vasić 3, Vojinović 1, Zelić, Savatić, Muksimović, Dronjkaović 2, Vasiljević 3.

U drugom kolu Srbija nije imala sreće u meču sa Mađarskom. Rival je pobedio posle izvođenja peteraca 10:9 (4:0, 1:2, 1:2, 0:2 – 4:3). Početak je bio šokantan, Mađari si poveli 4:0. Prvi gol Srbija je postigla u 10. minutu preko Mićića. Tada je počela trka sa Mađarskom. Srbi su bili mnogo bolji. U poslednja dva minuta Jakovljević-Jugović i Vasiljević su golovima anulirali prednost protivnika.

Kod peteraca Mađari su bili srećniji i spretniji.

Srbija: Muksinović, Munćan, Drobnjaković, Vasiljević 2, Urošević, Rahpejma, Vasić 1, Mićić 2, Zelić, Jakovljević-Jugović 2, Nešković, Pavlović 1, Gošić, Vojinović 1, Arsenović.