29.08.2021 14:59 Starost: 3 yrs

Remi Srbije i Španije na SP za juniore

U drugom kolu Svetskog prvenstva za juniore, Srbija je odigrala nerešeno sa Španijom - 6:6. Selekcija Uroša Stevanovića odmoriće u ponedeljak, dok će do kraja grupne faze igrati još sa SAD i Slovačkom.

Španci su poveli u prvoj četvrtini, ali je Nemanja Stanojević izjednačio. Potom je u drugom periodu Srbija stizala do vođstva golovima Marka Radovića i Marka Radulovića, ali je na pauzi bilo 3:3. U nastavku je Radulović bio precizan iz peterca, potom je Stanojević povisio na 5:3, ali su Španci došli do izjednačenja.

Stefan Branković je pogodio za 6:5, a Španija je u poslednjem napadu, 23 sekunde pre kraja,uspela da postigne gol za remi.

Španija - Srbija 6:6 (1:1, 2:2, 2:2, 1:1)

Španija: Agir (9 odbrana), Lara 2, Asensio, Ponferada 1, Toras, Valera 1, Teklas, Fernandez, Ferer 1, Beles, Gomez 1, Ramon, Palazon.

Srbija: Mišović (8 odbrana), Branković 1, Stanojević 2, Pljevančić, Gak, Mitrović, Radulović 2, Milojević, Martinović, Gavrilović, Jakšić, Radović 1, Popadić.