10.07.2021 17:02 Starost: 3 yrs

EP Kadeta (15), sa Turskom za sedmo mesto

Srpski kadeti su poraženi u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta od Rusije 6:7 (0:3, 1:1, 4:1, 1:2). U borbi za plasman na sedmo mesto sastaće se sa Turskom koja je poražena od Italije 12:11.

Srbija je u prva dva minuta propustila da povede iz dva peterca. Do kraja četvrtine osokoljeni Rusi su postigli tri gola, zatim na poluvreme otišli sa prednišću 4:1.

Tek u trećoj četvrtini je Srbija zaisgrala kako treba. Odličnom igrom postigla je četiri gola, povela 5:4 ali je rival uspeo da izjednači pred odlazak na poslednji odmor.

Rusi su dva gola protiv umornih srpskih igrača stekli prednost 7:5 koju je smanjio Đokanović 84 sekunde pre kraja. Do kraja se rezultat nije menjao.

Za Srbiju su igrali: Savić,  Novaković 1, Dimić 1, Krdžalin, Stajić, Ranković, Bodiroga, Gladović 1, Blažević, Bošković, Krstić 2, Đokanović 1 i Slijepčević. Savezni trener:Anastasijević.