23.06.2024 16:10 Starost: 5 days

Kategorija: Mladje kategorije

SP (U16), poraz od SAD, Srbija igra za sedmo mesto

Na Svetskom prvenstvu za igrače do 16 godina, na Malti Srbija je, u razigravanju za plasman od petog do osmog mesta, poražena od SAD 12:9 (5:2, 3:2, 1:1, 3:4). U susretu za sedmo rival naše reprezentacije biće poraženi iz duela Grčka – Hrvatska.

Srbija je loše odigrala prvu četvrtinu, Amerikanci su stekli sigurnu prednost 5:1. Serijom od tri pogotka naša reprezentacija se razliku svela na jedan gol. Međutim do kraja četvrtine svoju seriju su imali i Amerikanci koji su posle prvog poluvremena imali sigurno vođstvo 8:4. Do kraja utakmice Srbije nije uspevala da ugrozi prednost protivnika.

Srbija: Muksinović, Nešković, Vojinović 1, Vasiljević 2, Rahpejma, Pavlović, Mićić 1, Urošević 1, Anđelić 1, Vasić, Arsenović, Jakoviljevi- Jugović 1, Munćan 2. Selektor Ličanin