26.10.2013 14:33 Starost: 11 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

NOVO Evropa kup: Vojvodina ispala

Vaterpolisti Vojvodine završili su takmičenje u Evropa kupu. Sa današnja dva neuspeha Novosadjani su rešili sve dileme oko boravka u Evropi.Vojvodinu su savladali Primorac i Akvakjara.

Od našeg tima bolji je prvo bio kotorski Primorac 11:6 (1:3, 4:1, 4:2, 2:0). Novosadjani su odlično počeli meč, poveli 3:1 posle prvog dela. U drugoj četvrtini su Kotorani sa dva gola izjednačilio da sredinom četvrtine Porobić postigao pogodak za 4:3, ujedno poslednje vodjstvo tima Dejana Stanojevića. Do kraja četvrtine su vaterpolisti Primorca preokrenuli rezultat . U drugom poluvremenu kotorski sastav je bio ubedljiv tako da pobeda nije dolazila u pitanje.

Vojvodina: Dobožanov, Petrovski, Maksimović, Porobić 1, Toholj, Joksimović 1, Stojčić 2, Ćatović 1, Njegovan, Vasić, Matković 1, Cukić, Vitorović.

Protiv Akvakjare sve je rešeno u prvoj četvrtini. Na kraju 15:7 za Italijane (5:2, 4:0, 3:3, 3:2)

Vojvodina: Dobožanov, Petrovski 1, Maksimović 2, Porobić , Toholj, Joksimović 1 , Stojčić , Ćatović 2, Njegovan, Vasić, Matković 1, Cukić, Vitorović.

Rezultati, prvo kolo: Vojvodina - Olimpik 12:7,Primorac - UZSC 9:5, drugo kolo UZSC - Vojvodina 11:7, Akvakjara - Primorac 13:12, treće kolo Primorac - Vojvodina 11:6, Olimpik - Akvakjara 9:9, četvrto kolo UZSC - Olimpik 6:6, Vojvodina - Akvakjara

Plasman: Akvakjara 7,Primorac 6, UZSC 4 Vojvodina 3, Olimpik 2.