01.06.2013 13:58 Starost: 11 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

Finale: Jug CO - Crvena zvezda 7:8 (2:2, 1:1, 3:3, 1:2)

Sudije: Stavridis (Grčka), Kaputi (Italija). Gledalaca 5000. Igrač više: Jug 9 (3), Crvena zvezda 8 (4)

Jug Kroacija osiguranje: Marko Bijač, Tihomil Vranješ, Miho Bošković 2, Nikola Janović 3, Maro Joković 1, Antoni Azevedo, Pavo Marković , Andro Bušlje , Frano Karač, Nikša Dobud 1  (kap), Aleksandar Ivović , Marko Macan, Boris Pavlović.

Trener: Veselin Djuho

Crvena zvezda: Denis Šefik, Strahinja Rašović 1, Nikola Radjen 1, Petar Ivošević, Mihajlo Milićević, Duško Pijetlović 2, Marko Avramović 1, Viktor Rašović 1, Sava Randjelović , Boris Vapenski 1, Andrija Prlainović (kap)1 , Nenad Stojčić, Marko Draksimović.

Trener: Dejan Savić

Zvezda je prvi put u istoriji prvk Evrope. U veličanstvenom ambijentu, pred 5000 navijača na Banjici pobedili su sjajan sastav Juga 8:7 i upisali se u listu velikih klubova.

Velika utakmica, dugo će se prepričavati. Jug je poveo odmah preko Janovića ali je Zvezda preko Pijetlovića i Radjena preokrenula rezultat. Na prvi odmor se ipak otišlo remijem posle gola Jokovića.

Drugih osam minuta i rovovka borba.Šefik je sjajan, drži odbranu.Prlainović u prvom minutu pogadja za 3:2 ali sjajni Nikola Janović vraća ravnotežu. Treća četvrtina za nezaborav. Prvo trenutci Zvezde i golovi Strahinje Rašovića i Pijetlovića. Posle toga minuti Dubrovčana, tri gola u seriji, Zvezda iz plus dva u minus jedan. Ali opet egal posle preciznog šuta Viktora Rašovića.

I onda minuti odluke . Vapenki 7.04 do kraja za 7:6, Bošković 2,53 za 7:7 ... U narednom napadu Marko Avramović postiže gol vredan pobede, vredan prvog evropskog trofeja.Posle nekoliko minuta slavlje, nezpamćeno na klupskoj vaterpolo utakmici je počelo.