27.10.2021 21:21 Starost: 3 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

LIGA ŠAMPIONA, Novi Beograd bolji od Radničkog, Zvezda slavila

Kompletirano je prvo kolo Lige šampiona u kojem učestvuju tri srpska kluba. U utorak je u srpskom derbiju Novi Beograd savladao Radnički 16:10. Dve četvrtine je to bila prilično izjednačena utakmica, Novi Beograd je imao prednost od jednog pogotka 8:7.

Sve je rešeno u trećem delu u kojem je beogradski sastav dominirao odličnom odbranom. Radnički je kod minusa od tri gola 7:10 (zasluga Šušiašvilija) propustio da iskoristi dva igrača više i eventualno se vrati u utakmicu.

Posle toga je domaćin držao sve konce u svojim rukama i sa raspoloženim Jakšićem i Rašovićem osigurao ubedljiv trijumf.

Kod Novog Beograda Jakšić je postigao 5, Rašović 4, Mandić 2, Šušiašvili 2, Gogov, Perković i Vlahopulos 1 dok su strelci za Radnički bili Vrlić, Radulović, Čuk i Branković 2, Stanojević i Toholj po 1.

Crvena zvezda je bila bolja od Špandaua posle odlične igre u drugom poluvremenu. Posle dve četvrtine bilo je 5:5. Beogradski sastav predvođen Mišovićem, Vukićevićem i Đurđiće, je potpuno dominirao u trećoj četvrtini, napravio veliku razliku 9:5 i praktično rešio susret u svoju korist.

U poslednjih osam minuta rutinski je održavana prednost do prvih bodova u Ligi šampiona.

Za Zvezdu su strelci bili: Đurđić i Vukićević po 3, Pješivač 2, Tankosić, Basara, Subotić i Milojević po 1.