09.03.2013 18:41 Starost: 11 yrs

Kategorija: Evropski kupovi

Liga šampiona, sjajna Zvezda protiv Egera

Crvena zvezda - Eger 13:6 (5:2, 4:1, 2:3, 2:0)

Bazen Tašmajdan. Gledalaca 700. Sudije: Kaputi (Italija), Buč (Španija). Igrač više: Crvena zvezda 13 (9), Eger 11 (3). Peterci: Eger 3 (2).

Crvena zvezda: Šefik, S.Rašović 1, Rađen 2, Ivošević, Stojčić, D.Pijetlović 2, Avramović 1, V.Rašović 1, Ranđelović 3, Vapenski, Prlainović 1, Eškert, Draksimović. Trener: Savić.

Eger: Seči, Gerise, Batori 1, Graham 2, Salamon, Kovač 1, Mezei 1, varga, Seman, Gor Nadji 1, Biroš, Bundšuh, Bitrisanji. Trener: Gerendaš.

Odlična igra Crvene zvezde i velika pobeda koja ih je približila četvrtfinalu Lige šampiona. Poznati madjarski tim je nadigran u svim elementima igra. Beogradjani su bili izvanredni sa igrače više, u jednom trenutku imalu su odnos isključenja i golova 10-9. Sa igračem manje odbrana na čelu sa ove sezone nikad boljim Šefikom je bila takodje više nego dobra.

Posle pet minuta igre Zvezda je vodila 3:2. Tada i jedan od bitnih momenata. Šefik brani peterac iskusnom Birošu a preko odličnog Randjelovića do kraja tog dela Savićev tim postiže još dva pogotka. od toga šoka Madjari se nisu odbranili i Zvezda je u drugih osam minuta briljirala. Golovi sa igračem više su se redjali , rival nije imao rešenja u napadu. Jedini gol postigao je iz peterca.

Posle velikog odmora Zvezda je malo spustila ritam. Madjari su ovaj deo dobili 3:2 zahvaljujući golu Grahama u poslednjoj sekundi posle pogrešno postavljene odbrane Zvezde.

U poslednjoj četvrtini Zvezda je vratila ritam. Prlainović je komandovao igrom. Pijetlović na dodavanje Vapenskog pogodio za 12:8 a onda je 5,13 do kraja Viktor Rašović postavio konačan rezultat, ogromnih 13:6.

Sutra u 19 na Banjici Partizan dočekuje Brešu.