28.07.2022 12:38 Starost: 2 yrs

TURNIR U HERCEG NOVOM U16 Remi sa Hrvatima, poraz od Crne Gore

Srpska reprezentacija (2006) i mlađe igrala je nerešeno sa Hrvatskom na startu turnira u Herceg Novom. Susret je završen 10:10 (1:2, 3:3, 2:3, 4:2), Srbiji je bod doneo Kojić pogotkom 21 sekund pre kraja utakmice.
Hrvatka je bila stalno u prednosti. Prva četvrtina je završena 2:1, a posle druge je rival imao vođstvo 5:4. Za Srbiju su pogađali Novaković, Krstić, Kojić i Bodiroga.

Posle velikog odmora izjednačio je Gladović ali je serijom od tri gola hratski sastav stekao najveću prednost 8:5. Smanjio je kapiten Bodiroga u samom finišu trećeg dela. U završnih osam minuta Hrvatska je još jednom vodila sa tri gola razlike 9:6 da bi srpsku seriju od tri gola napravili dva puta Gladović i Krstić. Minut pre kraja protivnik je još jednom imao minimalnu prednost koju je anulirao Kojić.

SRBIJA: Dimković, Bodiroga 2, Novaković 1, Krdžalin, Kojić 2, Adamović,Gladović 3, Spasović, Mićanović, Bošković, Krstić 2, Dimić, Canepa. Trener: Korolija.

Protiv Crne Gore je doživljen poraz 16:10 (4:3, 5:0, 2:2, 5:5). Posle prve  četvrtine i minimalnog zaostatka 3:4 u drugoj je domaćin turnira rešio duel dobivši taj deo 5:0. Sutra uveče Srbija igra sa Holandijom.

SRBIJA: Dimković, Bodiroga, Novaković 1, Krdžalin, Kojić 1, Adamović, Gladović 3, Spasović, Lazić, Bošković 3, Krstić, Dimić 1, Čonkić, Bojković 1. Trener: Korolija.

Rezultati: Italija – Mađarska 5:12, Srbija – Hrvatska 10:10, Crna Gora – Holandija 18:7, drugo kolo: Mađarska – Hrvatska 6:7, Holandija – Italija 6:16, Crna Gora – Srbija 16:10.