11.06.2023

SP (20), Grčka pala u finišu

Srbija je u drugom kolu SP (U20), pobedila Grčku 14:12 (3:5, 4:1, 4:5, 3:1). Sutra u 15.30 poslednji rival u grupi će biti američka reprezentacija. Golove za Srbiju su postigli Kojić i Martinović tri, Gladović i Dimitrijević po dva, Gavrilović, Urošević, Brešćanski i Kovačević po jedan dok su...kompletan tekst

10.06.2023

SP (20), Srbiji bod posle peteraca

Protiv jednog od favorita na turniru Srbija je osvojila bod. Na startu SP za igrače do 20 godina u Bukreštu Srbija je posle izvođenja peteraca poražena od Mađarske 17:15 (3:3, 1:4, 3:0, 5:5,- 5:3). U potpuno izjednačenoj igri moglo bi da se kaže da je sastav Miloša Koroliji bio bliži pobedi i da su...kompletan tekst

09.06.2023

SP U20 Srbija u subotu sa Mađarskom

U subotu u Bukureštu počinje Svetsko prvenstvo za igrače do 20 godina. Učestvovaće 19 reprezentacija koje su podelejen u šest grupa. Igra se po novom sistemu takmičenja, sa različitim kvalitetom grupa. Srbija je u „B“ grupi sa Mađarskom, Grčkom i Amerikom. Isti kvalitet ima i „A“ grupa: Hrvatska,...kompletan tekst

05.06.2023

Trofej Beograd (u20), Mađari prvi, Srbija druga

U poslednjem kolu turnira za igrače do 20 godina, Mađarska je pobedila Srbiju 12:11 (3:4, 3:2, 3:1, 6:5). Posle izjednačene igre u prvom poluvremenu, Mađari su u trećem delu bili bolji i pred završnicu stekli prednost 9:7. Srbija je uspela da izjednači ali su gostujući vaterpolisti sa tri...kompletan tekst

05.06.2023

Trofej Beograd (u20), Srbija pobedila Crnu Goru

U četvrtom kolu Trofeja Beograd, Srbija je pobedila Crnu Goru 12:6 (02, 3:2, 4:0,5:2). Crna Gora je bila bolja u prvoj četvrtini ali je posebno u drugom poluvremenu naša reprezentacija bila daleko bolja. Srbija: Pajković , Maraš, Dimitrijević 3, Gladović 2, Bodiroga , Gavrilović 1, Božović,...kompletan tekst

04.06.2023

Trofej Beograd (u20), Srbija savladala Australiju

U trećem kolu turnira „Trofej Beograd“ Srbija je pobedila Australiju 9:5 (4:0, 3:0, 1:3, 1:2). To je druga pobeda Srbije na turniru. Sastav: Tomić, Maraš, Dimitrijević, Gladović 2, Kojić, Krstić, Božović 1, Urošević 1, Baucalo 1, Brešćanski 1, Stanić 1, Gajić 1, Pajković, Bodiroga 1, Jauković. U...kompletan tekst

04.06.2023

TROFEJ BEOGRAD (u20), Srbija bolja od Amerikanaca

U drugoj utakmici na turniru „Trofej Beograd“ za igrače do 20 godina Srbija je pobedila SAD 11:9 (3:2, 2:1, 4:1, 2:5). Naša reprezentacija je igrala daleko bolje u prve tri četvrtine kada je vodila sa pet golova razlike. U poslednjih osam minuta Ameriknci su ublažili poraz. Srbija: Virijević,...kompletan tekst