03.06.2023 13:58 Starost: 1 year

Trofej Beograd (20), poraz Srbije od Hrvatske

U prvom kolu turnira Trofej Beograd, za igrače rođene 2005. i mlađe Srbija je na bazenu Banjica poražena od Hrvatske 13:8 (1:2, 5:1, 4:5, 3:0). Srbija je vodila 3:1 da bi zatim useriji primila šest golova. Do kraja utakmice srpska selekcija se približila na 8:10 na kraju treće četvrtine. U poslednjih osam minuta Hrvati su sa tri gola osigurali pobedu.

SRBIJA: Pajković, Maraš, Dimitrijević 1, Gladović, Kojić 2, Gavrilović 2, Božović, Urošević 1, Gajić, Brešćanski 2,Stanić, Kovačević, Virijević, Krstić, Jauković. Savezni trener Korolija.

HRVATSKA: Čubranović, Burđelez 1, Ljepava, Bušić, Burburan 3, Mozara 2, Čubranić 1, Radan, Radić 3, Zvono, Pavlić 1, Stojanac 1, Dula, Prkoca , Tončinić 1. Savezni trener Hinić.

U petak, u ranije odigranoj utakmici petog kola, Hrvatska je pobedila Australiju 8:5. U preostale dve utakmice prvog kola Mađarska je pobedila SAD 8:7 dok je Crna Gora bila bolja od Australije 11:3.

U nedelju se igraju dva kola: Hrvatska – Crna Gora (9.30), Mađarska – Australija (10.45), Srbija – SAD (12), treće kolo: SAD – Hrvatska (18.45), Crna Gora – Mađarska (20), Srbija – Australija (21.15)