10.07.2022 17:55 Starost: 2 yrs

Kategorija: Mladje kategorije

TURNIR U ZAGREBU U16 Srebro Srbiji

FOTO HVS.HR

Vaterpolisti Srbije, generacija do 16 godina, osvojila je drugo mesto na HEP turniru u Zagrebu. Posle dve pobede i jednog remija u grupi Srbija je u finalu poražena od Hrvatske 10:11 (4:6, 3:2, 2:2, 1:1). Treća je Mađarska koja je pobedila Crnu Goru 14:11.

Srbija je u prvoj četvrtini vodila 3:2 ali je rival sa dva gola prednosti dočekao drugu četvrtinu. Hrvatska je imala i 7:4 da bi naša reprezentacija serijom 3:0 izjednačila ali je Galić šest sekundi pre velikog odmora doneo vođstvo Hrvatskoj. U trećih osam minuta ista priča. Hrvatska je ponovo stekla ubedljivo vođstvo 10:7 da bi Srbija preko Krstića i Dimića smanjila a 2,39 do kraja utakmice preko Gladovića izjednačila na 10:10. Burburan je 1,22 do kraja sa igračem više postavio konačan rezultat 11:10 za Hrvatsku.

Srbija: Savić, Bodiroga 1, Novaković, Karalić, Kojić, Ranković 1, Gladović 1, Jovanić, Stajić1, Bošković 3, Krstić 2, Dimić 1, Slijepčević, Lazić, Tomić. Savezni trener Miloš Korolija.