19.09.2022 17:35 Starost: 2 yrs

Kategorija: Mladje kategorije

EP JUNIORA U19 Srbiji derbi protiv Grčke

Grčka – Srbija 12:13 (4:5, 1:3, 4:2, 3:3)

Bazen Morača. Sudije: Kastanjola (Italija), Copić (Hrvatska). Igrač više: Grčka 13 (7), Srbija 10 (5). Peterci: Grčka 1 (1).

GRČKA: Karakuros, Buzalas 1, Totis, Bitakos, Almiras 2, Kastrinakis 1, Kilas 3, Spahis , Murilos , Puros 4, Bitsakos, Kandanoleon 1, Ilopulos.

SRBIJA: Pajković, Maraš 1, Dimitrijević 3, Gajić, Kojić 1, Gavrilović 2, Jauković, Urošević 2, Martinović 2, Brešćanski 1, Stanić, Kovalević 1, Virijević.

U derbiju "C" grupe, u dramatičnom duelu, Srbija je pobedila Grčku i gotovo sigurno obezbedila prvo mesto. Sutra sledi duel sa Rumunijom u kojem je naš tim apsolutni favorit. Ako sve bude prema predviđanju Srbija bo u četvrtfinalu trebalo da igra sa Italijom koja je poražena od Hrvatske 12:7.

Srbija je protiv Grčke imala prednost do sredine poslednje četvrtine. Grci su u trećem delu uspeli skoro da anuliraju prednost našeg tima 8:4 i 9:6, na polsednjim odmor je Srbija otišla golom prednosti 10:9. Završnih osam minuta su bili izuzetno zanimljiv. Lepim golom Gavrilovića Srbija je povela 11:9. Međutim u poslednja tri minuta se svašta događalo.Za samo 90 sekundi koristeći neshvatljive greške našeg tima u napadu Grci su sa tri gola prvi put poveli 12:11 tačno 1,30 minuta pre kraja. Srećom u narednom napadu Breščanski je izjednačio.

Gol odluke postigao je kapiten Martinović 26 sekundi pre kraja. Grci su u poslednjih osam sekundi imali igrača više ali bez rezultata i utisak je da je pobeda Srbije, po svemu prikazanom, zaslužena.