14.08.2008 09:29 Starost: 16 yrs

Kategorija: Reprezentacija, Evrointer Liga

Odbrana srušila Amerikance

Srbija – SAD  4;2 ( 0:0, 2:1, 2:0, 0:1)

Bazen Jingdong. Gledalaca 2000. Sudije:Litldžon (Velika Britanija), Ansiferov (Rusija). Igrač više: Srbija 6 (3), SAD 7 (2). Peterci: SAD 1 (0).
Srbija: Š efik, Prlainović, Rač‘en, Udovičić 1, Savić, Pijetlović 1, Gocić, Filipović, Ćirić, Š apić 1, Vujasinović 1, Peković, Soro (13 odbrana).Selektor: Udovičić.
SAD: Mozes (11 odbrana), Vareles 2, Hadnt, Pauers, Vrajt, Merlo, Bjubien, Azevedo, Bejli, Hatn, Smit, Krumpolc, Bruks. Selektor: Š reder.

Zahvaljujući izvanrednoj odbrani i golamnu Soru naša reprezentacija je pobedila SAD 4:2 u trećem kolu olimpijskog turnira. Š teta je samo što napad nije bio ubojitiji, pobeda bi bila daleko ranije obezbedjena.

U prvoj četvrtini bez golova. Amerikanci su bili odlično pripremljeni ali nisu uspevali ništa da urade. Prvi gol postigao je kapiten Vujasinović sa igračem više u 35 sekudnu druge četvrtine. Sredinom tog dela igre lepim golom Udovičić je povisio na 2:0.Posle toga je naš najbolji igrač Slobodan Soro odbranio peterac Azevedu.Vareles je krajem četvrtine smanjio. U trećem delu još dva gola našeg tima.Prvo Pijetlović a zatim parabolom i Š apić. U poslednjih osam minuta propustili smo dva puta igrača više a u predposledjem minutu je Vareles postavio konačan rezultat.

- Važna je bila pobeda ali posebno bih istakao igru u odbrani.Ona je bila ključ našeg uspeh i samo ako tako nastavimo uradićemo nešto - rekao je Vanja Udovičić.

Dejan Savić je dodao:

- Napad je malo škripao, tačnije njegova završnica ali imamo sada vremena da to spravimo. odbrana je bila izvanredna.

Prlainović je pohvalio Sora:

- Branio je odlično. Vratili smo se u život i to najvažnije. Preostaju nam da sledeće tri utakmice dobijemo kako bi igrali u polufinalu.

Toni Azevedo je rekao:

- Sjajne odbrane oba sastava.Srbija je bima umorna, neprecizna ali je imala izvanrednog golmana.